affinage
fb

Technologia DATEM+

DATEM PLUS® - DRUGA GENERACJA DOSKONAŁOŚCI

DATEM PLUS® rewolucjonizuje technologię farby przechwytując zarówno tlen, jak i cząsteczki farby przed bezpiecznym przeniesieniem ich głęboko do trzonu włosów poprzez delikatnie oddzielanie więzów między włóknami keratyny. Ich uwolnienie umożliwia rozpoczęcie zaawansowanej czynności farbowania. Ten unikalny system koloryzacji drastycznie obniża uszkodzenia naskórka i skóry głowy poprzez kontrolowanie działania wolnych rodników.

Czym była pierwsza generacja systemu DATEM®?

Pierwotny DATEM® sprawiał, że farbowanie było przyjemniejsze poprzez hermetyzację tlenu przed uwolnieniem go wewnątrz kory włosa. Firma jednak nie poprzestała na prowadzonych badaniach i w roku 2012 była już gotowa kolejna generacja tego systemu, którą dziś nazywamy SYSTEMEM DATEM PLUS®. SYSTEM DATEM PLUS® dziś jest jednym z najbardziej rozwiniętych i zaawansowanych systemów koloryzacji włosów. W ocenach ekspertów nowy SYSTEM DATEM PLUS® został określony mianem inteligentnego systemu koloryzacji.

       

DATEM PLUS® Technology wykorzystany jest w systemie koloryzacji INFINITI®. Dzięki temu systemowi farba ta jest produktem, który dba o Ciebie i Twoje zdrowie. DATEM PLUS® Technology drastycznie obniża tworzenie tych wolnych rodników, zachowując siłę i kondycję struktury farbowanych włosów.

Czym są wolne rodniki ?

Wolne rodniki to gatunek atomowy lub molekularny z niesparowanymi elektronami, które można tworzyć na wiele różnych sposobów, na przykład promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem, intensywnym światłem słonecznym czy procesami tlenowymi. Są one bardzo reaktywne i powodują uszkodzenie związków chemicznych w naszym organizmie (tzn. białka, DNA). Podczas pracy z produktami opartymi na utlenianiu powodują one uszkodzenie naskórka i skóry głowy. 

DATEM PLUS® Technology zaczyna działać jeszcze przed nałożeniem farby. Dlatego też wskazane jest użycie do procesu koloryzacji INFINITI aktywatora jakim jest AFFINAGE® Crème Developer o odpowiedniej mocy. Składniki czynne farby są zabezpieczone przed zbyt szybkim utlenianiem podczas procesu mieszania, umożliwiając tym samym przeniknięcie do kory włosa znacznie większej części z nich. DATEM PLUS® Technology powoduje również, że składniki czynne farby utrzymane zostają w znacznie mniejszych kroplach oleju w zaawansowanej bazie kremu emulsyjnego. Wpływa to na możliwość rozprowadzenia ich bardziej równomiernie oraz na bezpieczniejsze przeniesienie ich do kory włosa w większych ilościach. Po przeniknięciu do włókien włosów, strony czynne farby wchodzą w reakcję, blokując farbę głęboko wewnątrz. Nie osadzają się na ich powierzchni tak, jak zazwyczaj działają inne farby. Efektem takiego procesu jest bezpieczniejsze, bardziej penetrujące i wydajniejsze osadzenie koloru. Dzięki temu wraz z połączeniem innych właściwości systemu koloryzacji INFINITI otrzymujemy gwarancję trwałości koloru, który jest bogatszy, bardziej intensywny i niewiarygodnie długotrwały.

Koloryzacja INFINITI DATEM PLUS® zapewnia zniewalający, wyrazisty kolor. Dlaczego?
Ponieważ:
• wyposażona jest w zaawansowaną i przełomową formułę DATEM PLUS®,
• jej składnikami jest masło Shea i olej arganowy; zapewniają one dodatkową ochronę, miękkość i niesamowity blask dla doskonałych, zdrowiej wyglądających włosów,
• ponad 90% składników tego systemu koloryzacji jest pochodzenia naturalnego; komponenty farby uzyskiwane są z składników, które nie naruszają równowagi ekologicznej i odnawialnych źródeł,
• ultra-niski poziom amoniaku, już od 0,2%*,
• nieograniczone efekty,
• doskonałe pokrycie siwych włosów, nawet do 100%,
• zaawansowana technologia gwarantująca trwałość koloru z filtrami UV.

* Po zmieszaniu z AFFINAGE® Crème Developer.

DOSKONAŁE ZDROWIEJ WYGLĄDAJĄCE WŁOSY dzięki INFINITI® Inteligentnemu systemowi koloryzacji.

Trwałe kolory włosów, barwniki i nieograniczone możliwości robienia kolorowych pasemek. Promieniste, wielowymiarowe efekty. Zaawansowana przełomowa formuła z DATEM PLUS® Technology w bezpieczny sposób przenosi pigmenty głęboko do każdego kosmyka włosów, zapewniając zdumiewający kolor i doskonałe, do 100% krycie siwizny. Pielęgnacyjna baza kremu emulsyjnego z Masłem shea i Olejem arganowym zapewniają dodatkową ochronę, miękkość i niesamowity blask dla doskonałych, zdrowiej wyglądających włosów.